MENU
klinika

Sherr për rrjete sociale?

Flasin autorët e vrasjes së dy kushërinjve!

01.05.2019 - 09:32

Pas vetëdorëzimit në polici, autorët e vrasjes së dyfishtë në Laç Manuel dhe Vinçens Bushi kanë shprehur pendesë për krimin.

Ata janë shprehur se gjithaçka ka ndodhur në gjaknxehtësi e sipër.

“Nuk deshëm ti vrasim kushërinjte Jushi, por gjithçka ka ndodhur në gjaknxehtësi e sipër”, janë shprehur ata.

Nga hetimet dhe dëshmitë e mbledhura rezulton se autorët dhe viktimat janë përplasur fillimisht me njëri-tjetrin jashtë ambjenteve të lokalit dhe më pas janë përdorur armët.

Sipas të dhënave ata ishin të njohur me njëri-tjetrin dhe debati në lokal ka nisur për rrjetet sociale, duke i thënë njëri-tjetrit pse ke postuar këtë foto dhe pse atë foto.

Ende nuk dihet personi që ka qëlluar me armë por po analizohen gëzhojat e gjetura në vendin e ngjarjes.

Për dorëzimin e tyre ka negociuar shefi i komisariatit të Kurbinit me dajën e dy vëllezërve të dyshuar si autorë të ngjarjes.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Dinamika e vrasjes së dy kushërinjve

Vrasja në Laç, policia shpall në kërkim autorët


“Business Insider” shkrim për turizmin në Shqipëri

Vend i aventurave të paharrueshme!

Qarqet që lënë pas Tiranën

Ku punësohen më shumë të rinjtë?

Rama: Mënyrë efikase për kursimin e energjisë

Bashkia Shkodër instalon panele diellore në kopshte