MENU

Takimi në Berlin

Thaçi i prerë: U tmerrova, kjo është arsyeja!

21.05.2019 - 11:46

Teksa ishte i ftuar mbrëmjen e djeshme në “Open”, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi zbuloi disa detaje nga takimi në Berlin.

Gjatë fjalës së tij, Thaçi tha se ishte tmerruar nga takimi, pasi krerët europianë nuk ishin koordinuar me Shtetet e Bashkuara të Amerikës në lidhje me planin e bisedimeve për Kosovën.

Sipas Presidentit Thaçit, nuk mundet të ketë zgjidhje të krizave në Kosovë dhe në Ballkan pa pjesëmarrjen e SHBA-ve.