MENU
klinika

Zikaltërit përforcojnë mesfushën

Conte ‘bekon’ rikthimin e bujshëm te Interi!

12.06.2019 - 19:47

Antonio Conte nuk deshiron te humbasë më kohë tek Interi dhe ka filluar të mendojë për skuadrën që do të ketë në dispozicion sezonin e ardhshëm.

Talenti i Kombëtares italiane Nicolo Barella nuk është i vetmi që mund të përforcojë repartin e mesfushës.

Zikaltërit po insistojnë të rikthejnë në Milano nënkampionin e botës, Mateo Kovacic, i cili është kthyer te Reali pas huazimit 1-vjeçar te Chelsea.

Sipas mediave italiane në takimin e zhvilluar ditën e djeshme mes drejtuesve të Interit dhe trajnerit Antonio Conte ku është folur për merkaton, afrimi i Kovacic ka marrë ‘bekimin’ e trajnerit italian.

Interi dëshiron ta rikthejë kroatin në Serie A në formë huazimi me të drejtë blerjeje.

Kovacic u largua nga zikaltrit në verën e vitit 2015 me Realin që derdhi në arkat e Interit shumën e 38 milionë eurove ndërsa tashmë mesfushori mund të rivishet zikaltër.

 

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


8 lojtarë me 'valixhe në duar'

Conte nis ‘fshesën’ te Interi

A do të veprojë si Shaqiri?

Inter? Xhaka zbulon të ardhmen!