MENU
klinika

Alarmohen banorët

Korçë, lëkundjet sizmike shënojne dëmtimet e para

29.06.2019 - 08:43

Qyteti i Korçës është përfshirë sërisht nga lekundjet e njëpasnjëshme sizmike nga ku janë shënuar dëmtimet e para, kryesisht në pallate.

Lekundjet e fundit janë shënuar rreth orës 22:22. Ndërkohë qyteti i Korcës gjate kësaj nate në panik është përballur me dëmtime kryesisht në rënie të pjesshme të suvave të pallateve në lagje të ndryshme.

Qe prej 1 Qershorit qyteti i Korcës nuk po gjen qetësi përsa i përket tërmeteve pasi pasojat shkatërrimtare të 1 Qershorit janë ende të freskëta në mendjen e qytetarëve.

Lënkundjet sizmike të ditës së premte janë ndjerë edhe në fshatin Floq dhe Qafzez, fshatra këto me demtimet me të mëdha të termetit të 1 Qershorit.

I dënuar me 12 vite burg për mashtrim

Arrestohet në Gjermani 39-vjeçari nga Korça

Trashësia në zonat malore arrin deri në 17 cm!

Dëbora zbardh qarkun e Korçës në këtë fillim prilli

"Do e ndihmojnë ekonominë shqiptare të ngrihet lart e më lart"

Rama nga Kolonja: Biznesmenët i shohim si aleatët e mëdhenj

“Këtë javë ulet fasha për të moshuarit mbi 65 vjeç”

Manastirliu në Korçë: Mbërrijnë 7020 doza vaksine Pfizer