MENU
klinika

Detaje

Lajçak ‘zbarkon’ në Maqedoninë Veriore

18.06.2019 - 14:10

Sot dhe nesër do të vizitojë Maqedoninë e Veriut, kryetari i OSBE dhe njëherazi Ministri i Punëve të Jashtme dhe Çështjeve Evropiane të Sllovakisë, Miroslav Lajçak.

Mësohet se Lajçak do të takohet me presidentin Stevo Pendarovski, kryeministrin Zoran Zaev, zv.kryeministrin për Çështje Evropiane Bujar Osmani dhe ministrin për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov.

Ai do të realizoj takim edhe me liderin e VMRo – DPMNE, Hristijan Mickoski.

Lajçak gjatë qëndrimit në Maqedoninë e Veriut do të realizojë takim edhe me përfaqësuesit e shoqërisë civile.a