MENU
klinika

"Ju dhashë fakte për zgjedhjet"

“30 qershori”/ Voltana Ademi takon vëzhguesit e OSBE!

03.07.2019 - 16:39

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, ka zhvilluar sot një takim me vëzhguesit e OSBE/ODIHR, takim që vjen vetëm tri ditë pas 30 qershorit.

Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, Ademi njofton se iu ka vënë në dispozicion përfaqësuesve të OSBE fakte të shumta, materiale video dhe foto, dokumente shkresore, që sipas saj, krijojnë një panoramë mjaft të qartë të asaj çfarë ka ndodhur para, gjatë dhe pas 30 qershorit në Shkodër.

Postimi i plotë:

“Takim me vëzhguesit afatgjatë të OSBE/ODIHR që monitoruan “votimet” në Shkodër me 30 qershor. Informova zj. Katerina Duffkova dhe z. Christian Keilbach, duke i vënë në dispozicion fakte të shumta, materiale video dhe foto, dokumente shkresore që krijojnë një panoramë mjaft të qartë të asaj çfarë ka ndodhur para, gjatë dhe pas 30 qershorit në Shkodër.

Bashkëbiseduesit kanë qenë mjaft të interesuar për të mbledhur çdo gjë të faktuar dhe të mbështetur në dokumentacionin që iu vu në dispozicion. Takimi me vëzhguesit afatgjatë të OSBE/ODIHR në Shkodër ka zgjatur më shumë se dy orë dhe në fund.

I falënderova për punën e kryer dhe realizimin e raportit paraprak të OSBE/ODIHR, i bërë publik nga ambasadorja Glover dhe raportin përfundimtar për “30 qershorin”, që do të krijojë një panoramë të qartë dhe të vertetë të të gjithë procesit.”, shkruan ajo.