MENU
klinika

Foto

Dha dorëheqjen/ Haradinaj heq kostumin zyrtar, shfaqet përkrah…

20.07.2019 - 18:29

Ditën e djeshme ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe dorëheqjen nga posti i tij.

Ky vendim erdhi pas thirrjes që ju bë për të dëshmuar në Gjykatën e Hagës.

Mirëpo, sot në ditën e parë si qytetar i thjeshtë, Ramushi ka hequr kostumin, këpucët serioze dhe ka shkuar të qëndrojë pranë familjes së tij.

Ka qenë vëllai i tij, Veton Haradinaj ka publikuar në rrjetet sociale ‘Facebook’ një foto ku shfaqet krahas ish-kryeministrit, nënës së tyre dhe dajës.

Theksojmë që Haradinaj së shpejti do të paraqitet në dhomat e specializuara në Hagë, ku do të intervistohet si i dyshuar.