MENU
klinika

Merr numrin e 'Princit' bardhezi

Juventus prezanton blerjen e re!

15.07.2019 - 16:59

Juventusi ka prezantuar zyrtarisht afrimin më të fundit, Aron Ramsay.

Futbollisti anglez la Arsenalin për t’u transferuar te kampionët e Italië. Ai është një afrim shumë i goditur, pasi nuk i ka kushtuar para “Zonjës së Vjetër”.

Ramsey do të marrë numrin 8, një fanellë legjendare për bardhezinjtë. “Princi i Torinos”, Claudio Marchisio, e ka mbajtur mbi shpinë këtë numër.

Ramsey në bisedën e tij e pranoi këtë sfidë dhe shpreson që të bëjë po aq mirë sa Marchisio.

“Doja numrin 8 dhe në momentin që e kuptova se është i lirë e mora. E di që i përket një legjende si Marchisio, nëse bëj po aq mirë sa ai do të isha shumë krenar.”

“Jam i lumtur që jam këtu. Në momentin që e mora vesh se më donin nuk hezitova. Ishte si një ëndërr e kthyer në realitet”, – tha ai ndër të tjera.

Merr për herë të katërt radhazi titullin kampion

Manchester City shkruan historinë

Ka shënuar 23% të golave pas minutës së ‘90

Granit Xhaka: Jemi të pabesueshëm!

I heq nga duart sfidën Gjermani-Skoci

Tërboi Bayern në Madrid, UEFA nuk fal Marciniak