MENU
klinika

Shpërthejnë në Zvicër

Provokacija: Ledri dhe Lumi B ja thanë të gjitha Serbisë!

01.07.2019 - 13:06

Fundjavën që sapo lamë pas, për herë të parë në Zyrih të Zvicrës është mbajtur festivali “Alba Festival”, i kushtuar të gjithë shqiptarëve që jetojnë në Europë dhe jo vetëm.

Dëshira e organizatorëve ishte që të bashkonte njerëz nga e gjithë Europa në 2 ditë të paharrueshme duke përhapur kështu një kulturë shqiptare me më shume se vetëm muzikë.

Në këtë festival ranë në sy artistët pjesëmarres të cilet janë artistët me zë të momentit në Shqipëri dhe Kosovë.

Këto janë 18 artistet pjesëmarrës: ELVANA GJATA
LLUNI, ERMAL FEJZULLAHU, ENIS BYTYQI, FERO, CAPITAL T, DAFINA ZEQIRI, MC KRESHA, LYRICAL SON, RINA, LUMI B, GJIKO, BUTRINT IMERI, ARDIAN BUJUPI, DHURATA DORA, KIDA, LEDRI VULA dhe RITA ORA.

Por ajo që nuk i shpëtoi syrit tonë ishte performanca e bujshme e këngëtarit tuaj të preferuar, në bashkëpunim me Lumi B. Përpos faktit që fansat janë kënaqur dhe kanë shijuar performancën, ajo që i dha më shumë benzinë zjarrit ishte deklarata e tyre, teksa shanin dhe ofendonin Serbinë.

E është e dukshme që s’ka asgjë për të komentuar, kjo vihet re fare mirë nga entuziasmi i publikut.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Komenti epik i Blerim Destanit...

Ledri fotoshop? E ëma e nxjerr zbuluar!