MENU
klinika

Detaje nga takimi

Takim 40 minuta “kokë më kokë” me Metën, Basha zbulon çfarë biseduan

16.07.2019 - 11:48

Në një deklaratë për mediat, kryedemokrati Basha tha se me presidentin Meta kishte bisedur për zgjedhjet e 13 tetorit.

“Kreu i shtetit mendon se 13 tetori është një mundësi për daljen nga kriza politike përmes zgjedhjeve të parakohshme parlamentare dhe zgjedhje të reja presidenciale që nënkupton ndryshime kushtetuese.

Zgjedhjet e ardhshme duhet të jenë për njerëzit dhe jo për Ymer Lalët dhe bablokët”, tha Basha.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN