MENU
klinika

Shkatërrohet grupi kriminal

Vidhnin banesa / 17 shqiptarë të arrestuar në Milano!

27.07.2019 - 11:48

Policia italiane ka arritur të shkatërrojë një grup kriminal në fushën e vjedhjeve.

Ata kishin shtrirë aktivitetin e tyre në provincat e Milanos, Monza dhe Brianza e Varese.

Prokuroria Publike e Monzës ka lëshuar 17 urdhër-arreste për vepra të ndryshme penale që nga vjedhja e banesave, vrasja në tentativë, posedim ilegal i armëve dhe municionit etj.

Hetimet u zhvilluan për një kohë të gjatë dhe u përdorën metoda speciale, deri te përgjimet ambientale, shkruajnë mediat italiane.