MENU
klinika

Njihuni me shqiptaren

Drejton komunën e dytë më të madhe në Suedi

30.08.2019 - 09:23

Shqiptarja nga Kosova, Blerta Hoti, është zgjedhur kryetare e komunës së dytë më të madhe në Suedi, Goteborg. Këtë e ka bërë të ditur ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, përmes një statusi në ‘Facebook’.

Ai shkruan se dikur Blerta ishte azilkërkuese në Suedi, ndërsa sot arriti të fitojë post drejtues në këtë shtet.

Dikur azilkërkuese në Suedi, dhe sot e emëruar në një post drejtues pikërisht në Suedi. Blerta Hoti merr timonin e komunës së dytë më të madhe në Suedi, Göteborg. Urime Blerta!”, ka shkuar Pacolli.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


E gjithë bota përulet para portretit të saj

Elena Peshkopia, shqiptarja që u bë femra më e zgjuar në planet


Interpol e kërkon për sulmin në Banjskë

VIDEO/ Milan Radoiçiç feston ditëlindjen me fishekzjarrë

"Konflikti po përshkallëzon polarizimin social e politik në rajon!"

Lufta në Lindje të Mesme, studiuesi: Kosova më e rrezikuar

"Ishte lutje për heqjen e masave nga BE-ja"

Bislimi sqaron “kërcënimin” për eskalim

Incident i rëndë në kufirin serbo-maqedonas

Efektivët serbë detyrojnë emigrantët të zhvishen dhe…