MENU
klinika

Misteri

Gjendet i vdekur në banesë vëllai i vrasësit të Naim Zyberit

02.09.2019 - 15:52

Gjendet i vdekur në rrethana engimatike vëllai i vrasësit të Naim Zyberit, i njohur ndryshe si ‘i forti i Tiranës’ në vitin ’97. Uliks Gjenerali (Gjinarari) është gjetur i vdekur në banesën e tij në Lukovë nga fëmija i tij i mitur.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet. Trupi i pajetë është dërguar në morgun e spitalit të Sarandës, ku priten edhe rezultatet e autopsisë.

Uliks Gjenerali është vëllai i Gert Gjeneralit, i cili u lirua në shkurt të këtij viti e kusht pas 19 vitesh burgim.

Uliks dhe Gert Gjenerali janë fëmijët e kampionit te mundjes, Stefan Gjenerali.

kolana e librave

VËLLAI
Gerd Gjinarari u arrestua në Itali me akuzën për vrasjen e Naim Zyberit në një spital në Milano, vrasje e kryer së bashku me mikun e tij Arben Grori.

Ai u ekstradua në Shqipëri në vitin 2014, pas vendimit që gjykata italiane mori për dënimin e tij me burg përjetë. Por 45-vjeçari duke shfrytëzuar gjykatat shqiptare ka kërkuar të hetohet në gjendjen që është dosja, duke përfituar uljen e dënimit në 25 vjet.

Nuk kaluan më shumë se vetëm 5 vite nga ekstradimi, kur i akuzuari për vrasjen e bujshme kërkoi nga gjykata e Korçës lirimin me kusht, kërkesë që e bazon në sjelljen shembullore, rehabilitimin e tij dhe rikthimin si i integruar në shoqëri.

Në vendimin e gjykatës cilësohej se Gjinarari kishte normalizmim të marrëdhënieve edhe me trashëgimtarët e viktimave.

Emri/ I dënuar me 6 vite burg më parë

Arrestohet 70-vjeçari nga Lazarati, ja cila është akuza

Ja çfarë deklaroi avokati i 41-vjeçares

Dhunonte vajzën 13 vjeçe, burg nënës nga Saranda

Kontrolle masive nga FNSH dhe agjentët e Antidrogës

Kapja e ‘të shumëkërkuarve’, “blindohet” Saranda

Ndryshimet në Kukës dhe Gjirokastër

Shqipëria në ngrohjen globale