MENU
klinika

Ku ishte epiqendra

Një tjetër tërmet 3.7 ballë godet Greqinë

15.09.2019 - 08:50

Një tërmet 3.7 ballë i shkallës Rihter goditi sot Greqinë.

Siç raportojnë mediat fqinje, lëkundjet janë regjistruar në 05:06 me orën lokale në zonën në det të hapur të Kretës.

kolana e librave

Sipas një studimi paraprak nga Instituti Gjeodezik i Observatorit Kombëtar të Athinës, epiqendra e tërmetit ishte në një zonë në det 76 km në perëndim të Sfakia dhe me një thellësi prej 27.1 km.

Kujtojmë se lëkundje tërmeti janë regjistruar edhe përgjatë ditëve të kaluara.

Mitsotakis tregon kur mund të hyjnë turistët e huaj

Greqia rihap ishujt për pushime

Ja sa shtetas erdhën në Shqipëri në 24 orë

Kakavijë/ Fluks hyrjeje në doganën shqiptare

Lëkundjet ndihet dhe në Shqipëri

Tërmet me magnitudë 5.8 në Greqi