MENU
klinika

Deklarata

Tërmeti i fuqishëm, Presidenca: Situata po ndiqet me shqetësim!

21.09.2019 - 18:34

Pas tërmetit të fortë që “shkundi” vendin, ka reaguar Zëdhënësit i Presidentit të Republikës, Tedi Blushi.

Sipas Blushit, Presidenti ka shprehur keqardhje për tërmetin e fortë, ndërsa shtoi se situata po ndiqet me vëmendje dhe shqetësim prej tij.

Deklarata:

Presidenti i Republikes Sh.T.Z Ilir Meta shpreh keqardhjen per termetin qe ka tronditur vendin tone e ne vecanti Qarkun e Durresit dhe Tiranes.

Presidenti Meta shpreson per sa me pak deme dhe pasoja nderkohe qe eshte i rendesishem monitorimi i situates ne vazhdimesi dhe informimi i qytetareve nga strukturat pergjegjese shteterore.

Presidenti Meta po e ndjek situaten me vemendje dhe shqetësim”, u shpreh Blushi.

U propozua nga ministri i Drejtësisë

EMRI/ Emërohet drejtori i ri i Shërbimit të Provës

“Berishën ka kohë që s’e marr më seriozisht”

Manja u përgjigjet akuzave për pengimin e betimit të Fredi Belerit

Ministri i Drejtësisë: Përfitojnë 600 të dënuar!

Qeveria miraton dhënien e amnistisë