MENU
klinika

Mësojni dhe ju

7 trendet më virale të ngjyrave në 2020-ën

21.10.2019 - 16:29

E dimë që tani është ajo koha kur na duhet të nxjerrim nga gardëroba triko, pallto dhe çizme për t’u përgatitur për sezonin e ftohtë.

Por, përpara se të zhytemi më shumë në veshjet tona të errëta dhe jo të gjalla të vjeshtës dhe dimrit, na lejoni t’ju prezantojmë ngjyrat e pranverës së vitit 2020, që tashmë janë vendosur.

Instituti Pantone Color përmblodhi tendencat e ngjyrave pranverë/verë 2020 në një listë që të jep ndjesinë e gjallërisë.

Nga e kuqja e guximshme, bluja klasike, te e verdha shafran etj, këto janë 7 tendencat më të mëdha të ngjyrave që do t’i shihni kudo për më pak se gjashtë muaj.

E kuqja flakë

Altuzarra Paris Fashion Week SS2020

Ngjyra bojëqielli e hirtë

Oscar de la Renta Spring/Summer 2020 f New York Fashion Week

Jeshilja e oqeaneve

Roza e koraleve

Bagdley Mischka Spring/Summer 2020 New York Fashion Week

E verdha shafran

Jeshilja e errët e barit

Phillip Lim Spring/Summer 2020 New York Fashion Week

E bardha

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Zyrtarisht në sezonin e pulovrave

5 trendet që do mbizotërojnë stinën e vjeshtës

Mos harroni goca, orgjnaliteti mbi të gjitha

Ky grimi do t’ju frymëzojë për dasmat që do të keni