MENU
klinika

Vijojnë operacionet e shpëtimit

Djali që thërriste për ndihmë në vilën e shkatërruar, është gjallë

26.11.2019 - 12:22

Djali që thërriste për ndihmë nga vila që tashmë është shembur totalisht në Kenetë të Durrësit, është gjallë.

Aktualisht në terren forcat e shpëtimit po punojnë për nxjerrjen e 17-vjeçarit. Pak më herët u nxorën nga banesa, nga e cila tashmë ka ngelur vetëm një gërmadhë, dy trupa të pajetë.

Ndërkohë nën rrënoja vijojnë të ngelen dhe 3 fëmijët e tjerë të kësaj familje, mes tyre dy vajza binjake, (jo më të mëdha se 3 vjeç).

Në banesë në momentin kur ra tërmeti ishte gjyshja, bashkë me djalin të paralizuar dhe gruan e këtij, si dhe 4 nipërit e saj (fëmijët e djalit tjetër).

Mëson se prindërit e 4 fëmijëve nuk ndodheshin në banesë, pasi babai ishte në Itali, ndërsa nëna e tyre për vizitë tek motra në Tiranë.

Sapo morën vesh lajmin, ata u nisën drejt Durrësit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Ekipet e shpëtimit ende në terren

“Jam gjallë më nxirrni që këtu”