MENU
klinika

Tema e diskutimit

Pas Metës, Basha do takohet me ambasadorin e BE-së

19.11.2019 - 12:04

Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatëve të tij me Presidentin e Republikës, Ilir Meta, pritet që në selinë e PD-së të shkojë pas pak minutash për një takim edhe ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca.

Nuk jepen detaje konkrete se çfarë do të diskutojnë mes tyre.

Pritet që theksi i bisedës të vihet tek klima politike, e cila në fakt duket se po agravohet më tej, sidomos për procesin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese ku palët akuzojnë njëra tjetrër për kapjen e këtij institucioni.