MENU
klinika

Zhduket ndërtuesi

205 familje të një pallati në Durrës kërkojnë ndihmën e shtetit

13.12.2019 - 11:27

Plot 205 familje të një pallati në lagjen nr. 17 të Durrësit, banesat e të cilëve u dëmtuan nga tërmeti kanë protestuar para Bashkisë.

Familjet kërkojnë zgjidhje nga shteti pasi ndërtuesi është zhdukur. Ata thonë se riparimet e pallateve të dëmtuara do të bëhen nga shteti.

Banorët e pallatit kërkojnë zgjidhje pasi Kryeministri Rama ka thënë se ndërtuesit duhet të bëjnë riparimet, ndërkohë ndërtuesi i pallatit është zhdukur.

 

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Sizmologu shpjegon zhvendosjen e Durrësit

“Jo në banesat e dëmtuara”, ja ç’ po ndodh me tokën!


Elvis Naci: Shtëpitë do t’i ndërtojmë vetë

Pasojat e tërmetiti/ Firmoset marrëveshja për Thumanën

Çmimet këtë vit janë të lira!

Durrësi zgjedhja e parë për shumë pushues

Fieri dhe Elbasani kanë “humbur” banorë

Durrësi bëhet qyteti i dytë më i madh në vend

Pëson arrest kardiak pasi del nga uji

Ndërron jetë pushuesi 64-vjeçar në Durrës