MENU
klinika

Vijojnë grumbullimin e ndihmave

Diaspora në Australi/ Grumbullon 255 mijë dollarë për viktimat e tërmetit

16.12.2019 - 09:37

Shqiptarët në Australi kanë kthyer sytë nga Shqipëria pas ngjarjes tragjike të 26 nëntorit.

Për dy javë shoqatat e shumta atdhetare, të cilat veprojnë në Australi, kanë mbledhur mbi 255 mijë dollarë për viktimat e tërmetit, ndërkohë që vazhdojnë fushatën e tyre për grumbullimin e ndihmave të tjera, raporton Albinfo.ch

Komuniteti shqiptar në Australi është ndër komunitetet e angazhuara të Diasporës për të ndihmuar Shqipërinë në përballimin e situatës pas tërmetit.

Komuniteti shqiptar në Australi vazhdon të ruajë vlerat e kombit. Dëshmi për këtë është Festivali Shqiptar në Melburn, i cili për afro tri dekada ruan kulturën, gjuhën dhe traditën e stërgjyshëve.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Nga Remzi Ejupi

Solidariteti euforik

"Policët mblodhën mbi 104 milionë lekë për të prekurit"

Ardi Veliu bën bilancin: Ja sa persona shpëtuan nga rrënojat