MENU
klinika

Pasojat e tërmetit

Edi Rama kërkesë Kuvendit, kërkon shtyrjen e gjendjes së jashtëzakonshme

16.12.2019 - 10:41

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka kërkuar zgjatjen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore deri me 31 mars të 2020.

Kjo kërkesë e shefit të qeverisë i është dërguar Kuvendit të Republikës.

Tërmeti i 26 nëntorit la pas 51 persona të vdekur dhe qindra të tjerë të plagosur.

Shefi i qeverisë ka pohuar se qeveria do të ndërtojë të gjithë banesat e shembura, ndërsa për këtë ka kërkuar ndihmë nga vende e tjera.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Nuk është thjesht çështje financash, por…

Tërmeti, Rama shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Qytetarët refuzojnë të lënë banesat

Lezha kërkon shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

Zhvillimet më të fundit minutë pas minute

Tërmeti katastrofik/ Thellohet bilanci i tragjedisë, 47 viktima

Pas gjendjes së jashtëzakonshme

Kamp për të dëmtuarit nga tërmeti në Laç