MENU
klinika

Serie A, java 14

Inter merr kreun, Lazio nuk fal, rikthehet Milan

01.12.2019 - 17:02

Inter ka shfrytëzuar më së miri ndalesën e Juventus, duke fituar 2-1 në shtëpi me SPAL dhe marrë kështu kreun e renditjes në Serie A.

Inter thuajse ka zgjidhur gjithcka që në pjesën e parë. Dhe kjo nga forma e mirë që po kalon Lautaro Martinez, autori i dy golave. Në fillim argjentinasi shënoi në 16’ pas një veprimi individual.

Sërish në 41’ sulmuesi i Interit gjendet në kohën e duhur dhe godet bukur me kokë, duke dyfishuar shifrat. Portieri shqiptar Berisha i pafaj në dy rastet e golave.  

Megjithatë, miqtë intrigojnë ndeshjen në 50’ me Valoti, që ngushton në 2-1. Në pamje të parë ndeshja ka qenë e hapur, por zikaltrit kanë pasur raste më të shumta shënimi.

Fiton edhe Lazio ndaj Udinese në shifrat 3-0, që 3 golat i ka shënuar që në pjesën e parë. Milinkovic-Savic, Immobile dhe Alberto shënuan për vendasit. Immobile shkon në kuotën e 17 golave si asnjë tjetër në Europë.

Një sukses mjaft të rëndësishëm mori edhe Milan, që fiton 1-0 në Parma. Hernandez shënoi dy minuta para fundit, duke ringritur disi kuqezinjtë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNMerr për herë të katërt radhazi titullin kampion

Manchester City shkruan historinë

Ka shënuar 23% të golave pas minutës së ‘90

Granit Xhaka: Jemi të pabesueshëm!

I heq nga duart sfidën Gjermani-Skoci

Tërboi Bayern në Madrid, UEFA nuk fal Marciniak