MENU
klinika

Pasgoditjet

Zhvendoset epiqendra/ Dy lëkundje regjistrohen në jug

03.12.2019 - 11:40

Dy lëkundje të reja tërmeti janë regjistruar në vend, ndërsa epiqendër këtë herë nuk ka qenë më Durrësi.

Lëkundjet janë ndjerë rreth orës 11:51 me magnitudë, përkatësisht 3.4 dhe 3.5 righter, ndërsa epiqendër e tyre është Vlora.

Pas tërmetit të një jave më parë, me magnitudë 6.4 righter, toka ka regjistruar disa pasgoditje, normale këto sipas sizmiologëve, të cilat kanë patur magnitudë dhe kohëzgjatje më të ulët.

Bien akuzat për korrupsion ndaj Dervishajt

Inceneratori i Fierit/ “Tërhiqet” Gjykata

Arrestohet i riu që lëvizte me automatik

Parandalohet një ngjarje e rëndë kriminale në Vlorë

"Ishte i punësuar me kontratë të rregullt nga..."

Vdekja e 47-vjeçarit spanjoll, kryeplaku i fshatit zbardh detaje

Erdhi të ndërtojë 40 hektarë me sera në zonën e Karavastasë

Spanjolli vret veten në hotel