MENU
klinika

Takimi mes ambasadorëve

“2020-ta, vit kyç”, Soreca-Yuri Kim: Gati të nisim punën!

27.01.2020 - 12:33

I është përveshur punës ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim. Pas dorëzimit të letrave kredenciale kreut të shtetit Ilir Meta.

Ambasadorja është takuar edhe me ambasadorin e BE-së, Luigi Soreca.

Përmes një postimi në twitter Soreca i uroi mirëseardhjen ambasadores së re si dhe i dhuroi një tufë me lule.

“Gati të nisim punën së bashku për të vijuar partneritetin themelor BE-SH.B.A. në Shqipëri, veçanërisht në kontekstin e integrimit të vendit në BE. 2020 është një vit kyç për prespektivën e Shqipërisë” shkruan ambasadori Soreca në një postim në twitter.

Ndërkohë pritet të mbajë dhe fjalimin e rastit në ambientet e SHBA-së.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Qëndrimi i guximshëm i Shqipërisë ndaj Iranit…

Palmer takohet me Yuri Kim


Kush është kompania nën hetim dhe si u përfituan 5 milionë euro për dy ditë?

Skandali në Itali për mashtrimin e maskave të covid, hetimi përfshin dhe Shqipërinë

"Nëse kodi s’votohet më 30 shtator, prodhohet krize e re kushtetuese"

Heqja e koalicioneve?! Gjiknuri: S’i cenojmë votat e kundërshtarëve

3 shtetet që numërojnë fluksin e aplikimeve

Kërkesat për azil/ Ku synojnë të shkojnë shqiptarët?