MENU
klinika

Axhenda dhe diskutimet

Negociatat/ Mbahet sot në Bruksel Samiti i Ballkanit Perëndimor

28.01.2020 - 09:22

Ditën e sotme do të mbahet në Bruksel Samiti për Ballkanin perëndimor.

Përfaqësuesit e vendeve të Ballkanit Perëndimor të drejtuar nga Presidenti i Parlamentit Europian David Sassoli do të flasin lidhur me perspektivën europiane të vendeve të tyre.

Mësohet se në axhendën e këtij samiti ku do të marrë pjesë edhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, është procesi i zgjerimit të Bashkimit Europian si dhe disktutimet për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Në këtë samit do të marrin pjesë përfaqësuesit e Shqipërisë, Bosnje dhe Hercegovinës, Kosovës, Malit të Zi, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë.

"Nëse kodi s’votohet më 30 shtator, prodhohet krize e re kushtetuese"

Heqja e koalicioneve?! Gjiknuri: S’i cenojmë votat e kundërshtarëve

3 shtetet që numërojnë fluksin e aplikimeve

Kërkesat për azil/ Ku synojnë të shkojnë shqiptarët?

"Një problem shqetësues është..."

VOA: Frenohet Reforma zgjedhore në Këshillin Politik