MENU
klinika

Mesazhi i radhës nga Kim

Ambasadorja amerikane: SPAK duhet të ketë sukses!

13.02.2020 - 16:03

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, ka përshëndetur takimin e ambasadorit Luigi Soreca me kreun e SPAK, Arben Kraja. SHBA, thotë Kim, mbështet fuqimisht sundimin e ligjit në Shqipëri dhe SPAK duhet të ketë sukses.

Kryediplomatja amerikane shkruan në Twitter se SHBA mbështet me forcë sundimin e ligjit, ndërsa shton se SPAK duhet të ketë sukses.

“SHBA mbështet me forcë sundimin e ligjit në Shqipëri. SPAK duhet të ketë sukses!”, shkruan ambasadorja Kim, ndërsa mesazhi i saj është shpërndarë edhe në Tiwtter e ambasadës amerikane në Tiranë. 

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Shqipëria ka mbijetuar prej SHBA-së"

Kryetari i Kuvendit pret ambasadoren Yuri Kim