MENU
klinika

Nadal zbret nga froni

Djokovic konfirmohet numri 1 në botë

03.02.2020 - 14:41

Pas triumfit të dielën në grand slam të Australian Open tenisti serb Novak Djokovic rikthehet në krye të renditjes botërore për meshkuj.

Serbi bën rokadë me Rafael Nadal, që tashmë zbret në vendin e dytë. Në podium qëndron ende Roger Federer, i treti, që tashmë kërcënohet nga Dominic Thiem, i katërti dhe finalist në Melbourne. Dy tenistët kanë më pak se 100 pikë diferencë në renditje.

djokovic nadal
djokovic nadal

RENDITJA ATP MESHKUJ, 3 SHKURT 2020

1-Novak Djokovic, 9.720 pikë

2-Rafael Nadal, 9.395 pikë

3-Roger Federer, 7.130 pikë

4-Dominic Thiem, 7.045 pikë

5-Daniil Medvedev, 5.960 pikë

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN