MENU
klinika

Takimi i ambasadores Kim me ministren Denaj

Investimet e huaja në Shqipëri, si do të krijohen mundësitë?

04.02.2020 - 09:51

Zbardhet takimi mes ambasadores së SHBA-ve Juri Kim dhe ministres së Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj.

Mësohet se fokusi i diskutimit mes dy zyrtareve ishte rritja e rritja e investimit të huaj të drejtpërdrejtë në Shqipëri.

Ambasadorja Kim dhe Ministrja Denaj diskutuan po ashtu se si transparenca dhe lufta ndaj korrupsionit janë thelbësore për të ndihmuar Shqipërinë në rritjen e investimeve të huaja, krijimin e më shumë mundësive të punësimit dhe ecjes drejt të ardhmes së saj si një vend anëtar në Bashkimin Europian.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Qeveri-FMN, diferencë e thellë

“Pingpongu” i borxhit, Denaj: Është 67.2%

Pikë ndërkufitare mes 2 shteteve

“One Stop Shop” mes Shqipërisë dhe M. Veriut