MENU
klinika

Koronavirusi edhe në Shqipëri?!

“Maskat vetëm për të infektuarit… nuk mbrojnë!”

27.02.2020 - 19:49

Me ardhjen në shtetit fqinj, Italinë, duket se Koronavirusi tashmë është kthyer në një shqetësim edhe më të madh për qytetarët e vendit tonë.

Në një intervistë ekskluzive për Konica.al  me gazetaren Semiljana Azizi, mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka sqaruar me detaje gjithë problematikat, simptomat, masat e marra nga organet kompetente.

Pipero ka qetësuar qytetarët dhe është shprehur se, të paktën për tani, virusi është emergjent vetëm për mjekët dhe jo për qytetarët.
Kujtojmë se virusi u ka marrë jetë shumë njerëzve në disa shtetet të botës. Edhe pse po punohet kura për këtë virus ende nuk është gjendur.

Ndiqni intervistën: