MENU
klinika

Rritja e pagave 100% për kabinetin e kryeministrit

Merret vendimi, qeveria e Kosovës shfuqizon vendimin e Haradinajt

12.02.2020 - 10:52

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shfuqizuar vendimin e ish-kryeministrit Ramush Haradinaj për rritjen 100 për qind të pagave për kabinetin e kryeministrit, njofton Klan Kosova.

Por, me këtë vendim nuk preken pagat e prokurorëve dhe gjyqtarëve. Gjithashtu është marrë vendim që zyrtarët që e kanë përfunduar mandatin të mos vazhdojnë të marrin përfitime. Qeveria në mbledhjen e sotme mori vendim edhe për anulimin e një sërë vendimesh të marra nga ish kryeministri Ramush Haradinaj, përfshirë këtu edhe koordinatorët e emëruar më herët.

Në vendimin e 20 dhjetorit të viti 2017, Qeveria e kaluar kishte vendosur për rritje të pagave për 100 për qind. Kështu kryeministrit Haradinaj iu bë paga nga 1500 euro në 2950 euro.

“Efekti domino” mund të zhysë në kaos kontinentin

“Ndizet” Ballkani, “vatrat e luftës” në rajon rrezikojnë Evropën

Interpol e kërkon për sulmin në Banjskë

VIDEO/ Milan Radoiçiç feston ditëlindjen me fishekzjarrë

"Konflikti po përshkallëzon polarizimin social e politik në rajon!"

Lufta në Lindje të Mesme, studiuesi: Kosova më e rrezikuar

"Ishte lutje për heqjen e masave nga BE-ja"

Bislimi sqaron “kërcënimin” për eskalim

Incident i rëndë në kufirin serbo-maqedonas

Efektivët serbë detyrojnë emigrantët të zhvishen dhe…