MENU
klinika

Kur flet mbreti

Qeveria e Zogut ndaloi me ligj bixhozin

23.02.2020 - 17:24

       Nga Aurenc Bebja*, Francë – 23 Shkurt 2020

“L’Ère Nouvelle” ka botuar, të mërkurën e 24 shkurtit 1937, në faqen n°2, një shkrim në lidhje me ndalimin në Shqipëri të bixhozit dhe lojërave të tjera të fatit për nëpunësit shtetërorë, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar:

Këshilli i Ministrave të Shqipërisë ka vendosur t’u ndalojë bixhozin nëpunësve shtetërorë. Ndalohen po ashtu edhe lojërat e tjera të fatit.

Për më shumë lajme, vizitoni: www.konica.al

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Ç’tha për kërkesën për azil dhe Shqipërinë?

“Populli do ta bëjë detyrën…”, Mbreti Zog përballë 40 gazetarëve