MENU
klinika

Policia e ushtria në rrugë

Fier/ Lëvizjet e para kundër rregullave

16.03.2020 - 10:33

Policia dhe ushtria ndodhen në rrugë prej disa ditësh për të ndjekur zbatimin e masave të qeverisë ndaj koronavirusit dhe pjesa më e madhe e qytetarëve shqiptarë janë bindur.

Por ka dhe nga ata që vijojnë të lëvizin me makina. E kësaj radhe ‘trimat’ janë në Fier.

Pothuajse i gjithë qyteti ka ndaluar dhe ka pak qyetarë që lëvizin më këmbë për të kryer nevojat e tyre të domosdoshme. Ndërkohë në postbllokun e vendosur tek “Rrepet”, policia ka ndaluar disa automjete.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


“Po zgjerojmë hartën e personave që po testohen”

Silva Bino: 60% e rasteve të dyshuar me koronavirus, nga Tirana

"Vazhdojmë me papërgjegjshmërinë ekstreme"

Gënjeshtra e gruas nga Fieri që futi në karantinë 18 mjekë