MENU
klinika

Video

Kina në maratonën e parë pas alarmit

26.03.2020 - 11:59

Ishte vendi i parë që u godit nga Covid-19, por pas gati tre muajsh nga zyrtarizimi i epidemisë, Kina po i kthehet normalitetit. Sigurisht, shumë masa sigurie vazhdojnë të mbetennë fuqi, por kjo nuk i pengon njerëzit për t’iu rikthyer pasioneve të tyre, patjetër edhe sportit.

kolana e librave

Kështu, mediat lokale dhe ato ndërkombëtare raportojnë me video sesi kinezët, në shumë qytetet kanë nisur aktivitetet sportive në masë, përfshirë edhe minimaratonën e 23 marsit në qytetin Dujiangian.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Project Syndicate

Dy sisteme, një botë