MENU
klinika

"Përhapja e teorive komplotiste e rrezikshme"

Koronavirusi/ Uashingtoni thërret ambasadorin kinez

14.03.2020 - 09:34

Uashingtoni thirri sot ambasadorin kinez në SHBA, pas deklaratave të një zyrtari kinez për një teori konspirative në lidhje me COVID-19.

“Përhapja e teorive komplotiste është e rrezikshme dhe qesharake”, deklaroi një zyrtar i Departamentit të Shtetit.

“Ne duam të paralajmërojmë qeverinë kineze se nuk do ta tolerojmë këtë, për të mirën e popullit kinez dhe botës”, vazhdoi ai. Sipas kësaj teorie, është ushtria amerikane ajo që mund ta ketë futur koronavirusin e ri në Wuhan, vendi i nisjes së epidemisë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Ja vendimi drakstik i SHBA dhe Australisë

259 të vdekur nga Koronavirus /SHBA: Kërcënim i paprecedentë