MENU
klinika

Qytetarët protestojnë nga ballkonet

Kosova mes koronavirusit dhe krizës qeveritare

19.03.2020 - 08:33

Kosova pas krizës së koronavirusit po përballet njëkohësisht dhe me krizën e koalicionit qeverisës i cili mund të çojë në rrëzimin e kësaj të fundit.

Pasi Albin Kurti shkarkoi menjëherë ministrin e brendshëm nga radhët e LDK Agim Veliun, kryetari i Isa Mustafa vendosi ultimatumin ta rikthejë në detyrë duke marrë edhe një nismë mocioni mosbesimi ndaj qeverisë aktuale.

Por qytetarët e Kosovës, mes frikës dhe masave ndaj koronavirusit e kanë gjetur mënyrën se si do të përgjigjen. Mediat kosovare raportojnë se sot kosovarët do të dalin në ballkon ose dritare në orën 20:00 të darkës dhe për 5 minuta do të bëjnë zhurmë me mjete shtëpiake për të kërkuar reflektim nga partit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Mustafa kërkon mocion mosbesimi në kuvend

Qeveria e Kosovës në krizë pas shkarkimit të ministrit të LDK