MENU
klinika

Mes tyre një fëmijë

Kosovë/ Tre persona të dyshuar për koronavirusin

03.03.2020 - 08:58

Në Klinikën Infektive në QKUK janë paraqitur sot tre persona të dyshuar për koronavirus. Këtë lajm e ka konfirmuar drejtoresha e Klinikës Infektive, Lindita Ajazaj.

Personat e dyshuar kishin ardhur nga zonat e prekura nga koronavirusi.

Të dyshuarit janë dy femra dhe një fëmijë, të cilët po presin rezultatet e testimit të tyre.

Njëra prej të dyshuarave është një 19-vjeçare shtatzënë, e cila tre javë më parë është kthyer nga Italia. Deri në publikimin e rezultatit të testeve të tyre, personat po mbahen të izoluar.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Gati karantinën për çdo rast"

Koronavirus/ Shtohen masat në Morinë

"Meta pas shpine, Basha në krah dhe Kryemadhi"

Balla: Aleancë e pështirë kundër reformës në drejtësi