MENU
klinika

Në kohë Koronavirusi

Kukës, nis borë pranvere

23.03.2020 - 10:25

Qyteti i Kukësit është veshur nga petku i bardhë i dëborës.

Mëngjesi i sotëm është shoqëruar me uljen e temperaturave në Kukës, ku nuk munguan reshjet e dëborë. Jemi zyrtarisht në pranverë, por ndryshe nga e kaluara, nuk ka ardhur me lule dhe diell, por dëborë.

kolana e librave

Megjithatë, në ditën e 10 të karantinës, dëborë nuk i ka ndalur kuksianët që të bëjnë blerjet në treg. Tek-tuk shihen njerëz në rrugë, ende të pandërgjegjësuar që duhet ruajtur ditastanca.

Gjurmë në historikun e pushtetit vendor

Ndahet nga jeta ish kreu i PD në Mirditë

Çuçi: Disiplinohet shitja e peshkut dhe...

Inaugurohet qendra e ankandit të peshkut në liqenin e Shkodrës

19 tamponë në 24 orët e fundit

Në Krujë shtohen rastet pozitive me COVID-19