MENU
klinika

Haradinaj për shkarkimin e Kurtit

“…Kushtetuta dhe Kuvendi funksionojnë”

26.03.2020 - 08:18

Pas rrëzimit të Qeverisë Kurti, reagimeve iu është bashkuar edhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj u shpreh se ka besim të plotë që institucionet e reja do të konstituohen shpejtë dhe se nuk do të ketë boshllëk qeverisës.

Ai tha se ky votim, me 82 vota pro rrëzimit, dëshmon se Kushtetuta dhe Kuvendi funksionojnë.

kolana e librave

“Sot, deputetët e Kuvendit të Republikës së Kosovës, me 82 vota përkrahën mocionin e votëbesimit. Ky është një vërtetim se Kushtetuta dhe Kuvendi në Kosovë funksionojnë, dhe se shteti i Kosovës rreshtohet me vlerat më sublime të demokracisë. Kam besim të plotë që institucionet e Republikës do të konstituohen shpejtë dhe se nuk do të ketë boshllëk qeverisës”, ka shkruar ish-kryeministri Haradinaj në facebook.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN