MENU
klinika

"Varrosja e premtimeve"

Një arkivol para zyrës së Kryeministrit Kurti

02.03.2020 - 12:34

Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, i është vendosur një arkivol para zyrës së Qeverisë, raporton Gazeta Express Albin Kurti vazhdon të kritikohet nga opozita për punën e tij, sidomos te çështja e taksës. Para objektit të Qeverisë së Kosovës, Kurtit i është vendosur një arkivol që simbolizon “varrosjen e premtimeve” të tij.

Kjo formë e protestës po bëhet pak minuta para se të fillojë seanca në Kuvendin e Kosovës e thirrur nga AAK-ja ku do të diskutohet për taksën 100% të vendosur ndaj mallrave serbe. Ndryshe, seanca ku po flitet për taksën ka nisur para pak minutash dhe aty po merr pjesë edhe kryeministri Kurti.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Paralajmërimi për heqjes e taksës

Kosovë/ Kuvendi, seancë të jashtëzakonshme