MENU
klinika

Covid-19

Serbi/ Vuçiç shpall gjendjen e jashtëzakonshme

16.03.2020 - 08:36

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç shpalli sonte gjendjen e jashtëzakonshme duke thënë se hapi ishte i domosdoshëm për të mbajtur funksionimin normal të vendit gjatë epidemisë së koronavirusit në rajon.

“Ne vendosëm të shpallim gjendjen e jashtëzakonshme në të gjithë territorin e Republikës së Serbisë”, tha Vuçiç gjatë një konference televizive për median.

”Vendimi do të hyjë në fuqi menjëherë”, tha Vuçiç duke shtuar se masat e mëtejshme do të shpallen më vonë.

Serbia deri tani ka regjistruar 48 raste të konfirmuara të koronavirusit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Dy raste të konfirmuara…

Koronavirusi nuk kursen as serbët


“Hetim i plotë, përkrahim EULEX dhe KFOR“

Vdekja e policit në Kosovë/ Mali i Zi dënon ashpër sulmin

Tuneli 30 metra në Gjykatën e Lartë në Mal të Zi

Abazoviç: Gërmimi mund të ketë nisur pas njoftimit të FBI-së

Grabitje apo përgatitje për arratisje

Misteri i tunelit që po trondit Malin e Zi

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi ndan pamjet

Abazoviç hap shkollën e vetme shqip në Rozhaj