MENU
klinika

"Bashkë do t’ia dalim!"

11 vjet nga anëtarësimi në NATO, Basha: Përkushtimi ynë u shpërblye

04.04.2020 - 14:36

Lideri i PD, Lulzim Basha ka kujtuar sot 11 vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, kreu i opozitës pohon se përkushtimi i qeverisë të asaj kohe (në 2009 qeveriste PD) u shpërblye, ndërsa theksoi se “Bashkë do t’ia dalim!”.

MESAZHI I BASHES
Të dashur bashkëqytetarë,
Sot u mbushën 11 vite nga anëtarësimi i Shqipërisë në NATO. Unë kujtoj me krenari punën dhe përkushtimin e jashtëzakonshëm të qeverisë në ato vite për këtë arritje historike për të giithë ne shqiptarët.

kolana e librave

Puna, përkushtimi dhe ndershmëria shpërblehen gjithmonë! Ndonëse sot po kalojmë ditë të vështira, ne nuk jemi vetëm. Bashkë do t’ia dalim! E keqja do të kalojë dhe ne do të ngrihemi më të fortë! #WeAreNato #ditemetemira

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN