MENU
klinika

Ambasada: Do të duhen edhe disa muaj…

Gjermania jep “OK”, gati testimi i vaksinës kundër COVID-19 tek njerëzit

22.04.2020 - 12:51

Gjermania i ka hapur ditën e sotme dritën jeshile testimit të vaksinës kundër koronavirusit tek njeriu.

Lajmi bëhet i ditur nga ambasada gjermane në Tiranë, e cila thekson se testimi i vaksinës te njerëzit është një etapë e rëndësishme në rrugën drejt një vaksine të sigurtë dhe efektive kundër COVID-19.

“Së bashku kundër Corona Virusit ?- në Gjermani miratohet testimi i parë klinik i një ? vaksine kundër COVID-19. Testimi i vaksinës tek njerëzit është një etapë e rëndësishme në rrugën drejt një vaksine të sigurtë dhe efektive kundër COVID-19. Do të duhen edhe disa muaj në daljen e një vaksine, por ? shkencëtaret/ët gjermanë dhe ndërkombëtarë po punojnë me përparësi të lartë për këtë!?”, thuhet në njoftimin e ambasadës.

“Berishën ka kohë që s’e marr më seriozisht”

Manja u përgjigjet akuzave për pengimin e betimit të Fredi Belerit

Ministri i Drejtësisë: Përfitojnë 600 të dënuar!

Qeveria miraton dhënien e amnistisë