MENU
klinika

Lajm i mirë

“Sakrificë në luftën kundër COVID”, Manastirliu: 5 pacientë lanë spitalin

02.04.2020 - 18:13

Pesë pacientë, kanë lënë sot spitalin e Infektivit, pasi kanë fituar betejën kundër COVID-19.

Lajmi është dhene nga Ministrja e Shendetesise, Ogerta Manstirliu. Permes nje statusi ne ‘Facebook’ ministrja shkrun se:

“5 paciente pacientë kanë lënë sot spitalin #Infektiv
Mjekët dhe infermierët që shihni në foto janë një pjesë e ekipit të palodhur të këtij spitali që po përballen ditë e natë, me sakrificë të jashtëzakonshme në luftë me #COVID19

Deri tani 76 pacientë janë shëruar nga #COVID19

#FORCA”.