MENU
klinika

Data më e mundshme...

Asnjë konsenus për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

21.05.2020 - 09:31

Partitë politike maqedonase nuk kanë arritur asnjë konsensus deri tani për zgjedhjet e parakohshme dhe datën e re.

Me shtyrjen e gjendjes së jashtëzakonshme ra dhe pista e zgjedhjeve në fillim qershor ashtu siç donte LSDM apo BDI dhe tani data më e mundshme mbetet 21 qershori.

kolana e librave

Më e largëta mbetet data që propozon Aleanca për Shqiptarët e Zijadin Selës që kërkon zgjedhje më 26 korrik kurse ngërçi mbetet tek VMRO- DPMNE, partia më e madhe opozitare që nuk propozon asnjë datë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Po përgatitemi për valën e dytë të COVID-19!"

M. e Veriut / Paralajmërimi i Ministrit të Shëndetësisë