MENU
klinika

"Respektojmë vendimin!"

Haradinaj reagon pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese

02.05.2020 - 12:53

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese, e cila pezulloi deri më 29 maj, dekretin e presidentit Hashim Thaçi për të mandatuar Avdullah Hotin si kryeministër të Kosovës.

Haradinaj tha se Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, e respekton në përpikëri këtë vendim.

“AAK respekton vendimin e Gjykatës dhe sillet në përputhje të plotë me këtë vendim. Ne respektojmë në përpikëri këtë vendim”, -tha Haradinaj.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Çfarë i kërkon në lidhje me Presidentin?

Pas Gjykatës Kushtetuese, Kurti i drejtohet ‘Venedikut’