MENU
klinika

Shkon në 813 numri i të infektuarve

Kosovë, 7 raste të reja me koronavirus

02.05.2020 - 08:19

Konfirmohen 7 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Lajmi është bërë i ditur mbrëmë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ndërkohë që numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 813.

Laboratori i Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK sot ka testuar 22 mostra, prej të cilave 7 kanë rezultuar pozitive.

“Rastet pozitive janë raste kontakti dhe sipas vendbanimit: gjashtë (6) raste nga komuna e Prizrenit dhe një (1) rast nga komuna e Suharekës”, ka njoftuar IKSHPK.

Instituti po ashtu ka bërë të ditur se janë shëruar edhe 27 persona të prekur nga koronavirusi.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Palmer mesazh të qartë Kosovës e Serbisë

“Bashkëpunoni në luftë kundër koronavirusit”