MENU
klinika

Izolohen të gjithë rastet

Shkon në 8 numri i të infektuarve me Covid-19 në Mat

30.05.2020 - 09:13

Ka shkuar në 8 numri i të infektuarve me Covid-19 në Mat.

Nga 5 kampionët për analiza të marra një ditë më parë 2 prej tyre kanë rezoltuar pozitiv. Burime pranë NJVKSH thanë se dy rastet e reja janë brenda njërës prej familjeve, të cilat dolën me Covid-19 një ditë më parë.

kolana e librave

Të gjitha rastet janë të izoluara dhe monitorohen nga mjekët e familjes pranë Njësisë Vendore të Kujdesit Shëndetësor Mat.

Një ditë më parë Bashkia e Matit ka bërë edhe dezinfektimin e banesave të familjeve të rezoltuara të infektuara në fshatin Urakë të Njësisë Administrative Rukaj.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Komisionari për Zgjerimin i Bashkimit Evropian, Varhelyi

“BE-ja nuk po bën garë me ndihmat për Ballkanin”