MENU
klinika

Gjendja në Klinikën Infektive të Kosovës

Tre të prekur me COVID-19 në gjendje të rëndë

21.05.2020 - 11:44

Tetë pacientë të prekur me COVID-19, janë duke u trajtuar aktualisht në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës. Për gjendjen e tyre ka dhënë detaje zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti, raporton Express

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Hoti ka treguar se një pacient është me gjendje të rënduar dhe se po trajtohet në repart me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intenstive, derisa dy pacientë janë në Mjekim Intensiv.

kolana e librave

“1 pacientë është me gjendje të rënduar dhe trajtohet në repart me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive si dhe 2 pacientë janë në Repartin e Mjekimit Intensiv duke u trajtuar (njëri në gjendje të rëndë me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive si dhe tjetri në gjendje kritike dhe në ventilim mekanik)”, ka shkruar Hoti.

Sot nga kjo klinikë do të lirohet një pacient, i cili ka rezultuar negativ në testimin për Covid -19 si dhe për dy raste priten rezultatet./Gazeta Express

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Afat Kurtit ose t’ia lërë Kushtetueses

3 opsionet që po shqyrton Thaçi për qeverinë e re

Çfarë shkruan gazeta amerikane New York Times?

“Koronavirusi e SHBA ndihmuan në rrëzimin e Qeverisë Kurti”