MENU
klinika

Fotoreportazh

Amerika jashtë kontrollit!

02.06.2020 - 15:30

         Katër policë u qëlluan në St. Louis, SHBA, natën e shkuar, teksa u mbush java me protesta të dhunshme, pas vdekjes së George Floyd.

Ndërkohë, një tjetër polic është qëlluar në kokë në Las Vegas, raporton Daily Mail. Skenat që vijnë nga SHBA, tregojnë një vend jashtë kontrollit, thekson gazeta.

Kjo situatë ka bërë që Presidenti Trump, të paralajmërojë se do të dërgojë ushtrinë në rrugë, njësoj si në trazirat e vitit 1992. Mijëra ushtarë do të mobilizohen në mbarë vendin, për t’i dhënë fund trazirave dhe mungesës së ligjit, – tha Trump.

“Daily Mail” sjell këto pamje, nga aktualiteti në SHBA.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN