MENU
klinika

Donacioni shembullor i Remzi Ejupit

Kosovë/Mbërrijnë dhjetë mijë teste për koronavirus

02.06.2020 - 07:11

Presidenti i FC Prishtinës dhe afaristi i mirënjohur kosovar Remzi Ejupi ia ka dhënë një ndihmë të madhe shtetit të Kosovës me dhurimin e testimeve për COVID-19.

Ejupi, i cili njëkohësisht është edhe pronar i kompanisë së fluturimeve “Eurokoha”, ka dhënë një lajm tejet të mirë sot, raporton “Zeri.info”.

Ditë më parë erdhi donacioni i parë i Ejupit me një mijë teste, derisa ai konfirmoi tani se kanë arritur edhe dhjetë mijë testet tjera për COVID-19.

kolana e librave

I pari i FC Prishtinës ka bërë me dije se ky donacion u bë i mundur me ndihmën e biznesmenit nga Tetova, Lazim Destani dhe Nazmi Viqës.

“Sot kemi arritur t’i pranojmë edhe dhjetë mijë teste, edhe pse nuk ka qenë e lehtë të sigurohen këto teste. Pjesë e këtij donacioni janë 12 mijë teste dhe këtu ka ndihmuar edhe Lazim Destani i kompanisë ‘Ekolog’ dhe Nazmi Viqa”, tha Remzi Ejupi në RTK, përcjell “Zeri.info”.

“Një pjesë për futbollin, si dhe të tjerat për qytetarët e Kosovës. Asnjë shtet nuk ka qenë i përgatitur kaq shumë për disponueshmërinë e testeve. Natyrisht, ne kemi qenë në kontakt me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia dhe me atë të sportit, Vlora Dumoshi. Jemi konsultuar edhe me IKSHP-në. Kemi dalë shumë të suksesshëm në këtë periudhë me pandemi dhe tashmë kemi teste më shumë në dispozicion”, tregoi Ejupi.

Kanë nisur hetimet për vrasje të qëllimshme

“Dyshohet se dikush ndali qëllimisht oksigjenin”

Njofton kryeministri dhe ministri i shëndetësisë

Masat e reja pas vdekjeve të fundit nga COVID-19

Kreu i Sindikatës flet për situatën në Kosovë

‘Stafi shëndetësor është i stërlodhur dhe i mbingarkuar’

Deklarata ‘bombë’ e ish-këshilltarit të Trump

Shkëmbimin e territoreve e kërkuan këta dy politikanë!